Szakmai anyagok

A Müncheni LINC Újragondolása – Learning & Innovation Center a Hibrid korszakban

Az elmúlt három évben mélyreható változások történtek a munka világában. Az új hibrid korszakban az embereknek nagyobb választási lehetőségeik vannak, mint valaha, arról, hogy hol és hogyan dolgozzanak. Ez a változás sok irodai térben világszerte „sűrűségcsökkenést” eredményezett, a Steelcase müncheni Tanulási és Innovációs Központja (LINC) sem kivétel ez alól. A hat év alatt, amióta a LINC megnyitotta kapuit, a Steelcase élénk közösséget hozott létre munkavállalókból, partnerekből és ügyfelekből. Ennek a nemzetközi központnak a sokszínű csoportja a gyors tanulás és kreatív munka révén katalizátorként szolgált a változás számára.

Az utóbbi időben azonban, – mint minden más cégnek is – három főbb változással kellett szembe néznie a Steelcase LINC-ben dolgozó kollégáknak:

  1. a kevesebb személyes találkozás és interakció a közösségi érzés csökkenéséhez vezetett,
  2. a távoli munkavégzés csökkentette az innovációhoz nélkülözhetetlen kölcsönös bizalmat,
  3. a videokonferenciák fokozódása új térigények megjelenését okozta.

„Eljött az ideje, hogy megkérdőjelezzük eredeti feltételezéseinket, és újra gondoljuk, hogy egy Tanulási és Innovációs Központnak mi a szerepe a hibrid korszakban. Különböző típusú terekre volt szükségünk ahhoz, hogy elmélyítsük kapcsolatainkat élénk, innovatív munkakörnyezetek által, amelyek megfelelnek a hibrid munka új igényeinek.”

mondja Carlos Gonzalez, az EMEA Steelcase Learning csapatvezetője.

A tervezőkből, dizájnerekből, kutatókból, termékszakértőkből és HR vezetőkből álló csapat új munkaterületet hozott létre, amit a városi terek inspiráltak; sokféle, összekapcsolt „szomszédságot” alkottak, amelyek lehetővé teszik az emberek számára, hogy könnyedén váltsanak egyik munkamódból a másikba, és folyamatosan interakcióba lépjenek egymással a nap folyamán. Ezek a „szomszédságok” olyan helyszínek, ahol az emberek komfortot és bizalmat éreznek, megtalálják csapattársaikat és azokat az eszközöket, amelyekre szükségük van a munkavégzéshez. Céljuk, hogy emberközeli, de mégis hibrid élményt nyújtsanak olyan terek létrehozásával, amelyek vonzóbbak és könnyebben használhatóak lettek.

Mi volt a négy, kulcsfontosságú tervezési alapelv az új terület megalkotásánál?

  1. Tanulás és innováció ösztönzése: A tervezés célja a tanulás és innováció elősegítése, valamint a közösségi érzés újraélesztése és az intuitív hibrid munkakörnyezet kialakítása.
  2. A Közösség létrehozása: A munkatársakat bevonó változáskezelési módszerekkel építjük a közösséget, ezáltal ők is az átalakítás részeseivé válnak. A közösség és az egyének igényeit is figyelembe vesszük.
  3. Hatékony hibrid terek létrehozása: Az új tervezéssel olyan hibrid munkatereket hozunk létre, amelyek az emberek számára a valódi és a virtuális tér közötti kapcsolatot megkönnyítik, és biztosítják, hogy mindenki könnyen bevonódhasson és részt vehessen a munkában, a napi életben.
  4. Fokozott videokonferencia igények kezelése: A tervezési változtatások kiterjednek az új videokonferencia igények kezelésére is, legyen mindenkinek egyenlő élmény egy videokonferencia megoldás, és területenként rugalmasan lehessen alakítani ehhez a teret.

„Az új tér tervezése három fő céllal történt”, magyarázza Jessie Storey, a Steelcase EMEA tervezési igazgatója. „Ösztönözni akartuk a tanulást és az innovációt, újra akartuk éleszteni a közösség érzését, és lehetővé akartuk tenni az intuitív hibrid munka élményét munkavállalóink, és a LINC vendégei számára is.”